Squashová liga
Aktuální výsledky a kontakty
Výsledky minulých ročníků
Historická tabulka
Hraje se dle platných pravidel mezinárodní dvouhry schválených World squash federation. Zápasy se hrají na 3 vítězné hry (sety). Hraje se žlutými míčky zn. Dunlop (2 tečky).

V tabulce rozhoduje o pořadí:

- Větší počet bodů
- Větší počet bodů vzájemného zápasu (vzájemných zápasů)
- Větší rozdíl skóre setů vzájemného zápasu (vzájemných zápasů)
- Větší rozdíl skóre míčků vzájemného zápasu (vzájemných zápasů)
- Větší rozdíl celkového skóre setů
- Větší rozdíl celkového skóre míčků
- Los

Bodování zápasů:

Vítězství 3:0 +10 bodů
Vítězství 3:1 +8 bodů
Vítězství 3:2 +7 bodů
Vítězství 3:0 kontumačně +10 bodů
Prohra 2:3 +3 body
Prohra 1:3 +2 body
Prohra 0:3 +1 bod
Prohra 0:3 kontumačně –10bodů

Pokud je v některé lize počet účastníků jiný než 5, tak se v průběžné tabulce počet bodů přepočítá tak, jako by byl počet účastníků v té které lize 5. V průběžné tabulce si navíc každý účastník 1.ligy připisuje 100 bodů měsíčně, účastník 2.ligy 90 bodů atd. Pro postup do play off se nepočítá nejhorší měsíc (nejmenší počet bodů v některém herním měsíci). Z důvodu regulérnosti je možné zápasy odehrát pouze ve Squash centru Arbes.

Startovné

Startovné pro ročník 2012/13 je 400,- Kč. Pokud se někdo do ligy přihlásí až od měsíce února 2013 nebo později, je startovné 200,- Kč.

Systém ligy

V soutěži budou hráči hrát v první, druhé až x-té. Každá z těchto lig bude mít 5 účastníků.
Každý kalendářní měsíc sehrají hráči zápasy každý s každým v lize.
- první z tabulky ligy postupují o 2 ligy výše
- druhý z tabulky postupuje o 1 ligu výše
- třetí v pořadí zůstává v té lize, ve které hrál
- čtvrtý z tabulky sestupuje o jednu ligu níže
- pátý z tabulky sestupuje o 2 ligy níže.
Vyjímku tvoří 1.liga, kde nikdo nepostupuje výše, třetí a čtvrtý sestupují o jednu ligu níže a pátý sestupuje o 2 ligy níže. Ze druhé ligy také postupuje první a druhý o jednu ligu výše.
Také nejnižší 2 ligy tvoří vyjímku, kde z nejnižší ligy první postupuje o 2 ligy výše, druhý a třetí postupují o 1 ligu výše. Z předposlední ligy sestupují čtvrtý a pátý o 1 ligu níže.

V případě, že počet přihlášených hráčů bude nedělitelný 5-ti, bude počet hráčů u dvou nejnižších lig upraven a také postup do vyšších lig bude upraven.

Termíny zápasů si hráči budou dohadovat sami mezi sebou a budou si objednávat hodiny ve Squash a fitness centru Arbes. Za tuto hodinu hráči dohromady zaplatí 50% z ceny podle platného ceníku. Uzávěrka zápasů bude vždy poslední den v měsíci. Následně budou hráčům rozeslány výsledky a přehled na další hrací měsíc. Hrací sezóna je 1.září až 31.květen následujícího roku. V červnu bude mezi nejlepšími dvanácti hráči (dle průběžné tabulky) sehráno play off o vítěze ligového ročníku. Pokud budou hrát i minimálně 2 ženy, tak na závěr proběhne i play off (příp. rovnou finále) žen. Do ligy je možné se přihlásit i v průběhu hrací sezóny, ale hráč bude nasazen do nejnižší ligy, nebo může použít tzv. divokou kartu (viz. níže).

Divoká karta

V průběhu sezóny je možné se do ligy přihlásit. A to buď, že hráč nastoupí do nejnižší ligy, anebo může použít tzv. divokou kartu. V praxi to znamená, že hráč si zvolí ligu, do které by chtěl nastoupit a ten měsíc bude mít liga 6 členů (hráčů). Ten měsíc dotyčný hráč musí tuto ligu vyhrát a postoupí o ligu výše jako normálně, pokud se tak nestane další měsíc hraje od nejnižší ligy. Divokou kartu nelze použít do 1. a 2. ligy, protože by potom z jedné z 3.lig nikdo nepostupoval. Od dalšího měsíce se počet účastníků v každé lize srovná, tzn. se upraví postup z té které ligy výše jen o jednoho hráče. Cena za divokou kartu je 400,- Kč, pokud hráč splní podmínku vítězství v lize, kterou si vybral v prvním měsíci hraní, částka 400,- Kč se hráči vrátí, pokud podmínku nesplní, tak částka propadá. V měsíci je možné udělit pouze 1 divokou kartu, pokud je zájemců více, tak má přednost hráč, který si zvolil vyšší ligu. Pokud dva nebo více zájemců o divokou kartu chtějí nastoupit do stejné ligy, sehrají mezi sebou zápas (zápasy) a vítěz má právo použít divokou kartu. Jakémukoli hráči lze divokou kartu udělit pouze jednou za sezónu.

Výsledky

Výsledky jednotlivých zápasů hráči neprodleně po zápase zapíší do formuláře, který obdrží u obsluhy Squash centra Arbes. Celkové výsledky budou vyvěšeny na nástěnce ve squash centru a umístěny na www.squasharbes.cz.
Otevírací doba
Po - Pá So Ne, svátky
Squash 7-22 ZAVŘENO 16-22
Posilovna 7-22 ZAVŘENO 16-22
Sauna 9-22 ZAVŘENO 16-22
Saunu nutno objednat alespoň hodinu předem

SQUASH A FITNESS CENTRUM ARBES
Arbesovo náměstí 15
Praha 5 - Smíchov

telefon: 257 326 041, 257 326 039
email: objednavky@squasharbes.cz